10 Ağustos 2022

UYGULAMALAR

ÜCRETSİZ DEĞERLENDİRME Merkezlerimizden randevu alarak çocuğunuzun değerlendirilmesini isteyebilirsiniz. Değerlendirme sonucunda çocuğunuzun: Fiziksel gelişimi takvim yaşına uygun olarak gelişiyor mu? Zihinsel gelişimi ve zeka seviyesi normal düzeyde mi? Dil gelişimi akranlarıyla aynı seviyede ilerliyor mu? Akademik geriliği var mı? Hangi alanlarda desteğe ihtiyacı var? Hangi okullarda eğitim alabilir? vb. alanlardaki düzeylerini öğrenebilirsiniz. Sağlık Kurulu Raporları, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ile ilgili işlemlerle de velilerimize yardımcı olunmaktadır.

Hastane başvuruları, Rehberlik ve Araştırma Merkezleri ile ilgili işlemlerle de görevli personelimiz velilerimize her an yardımcı olmaktadır.

SERVİS HİZMETLERİ Tüm öğrenci ve velilerimiz ücretsiz servis hizmetlerimizden faydalanabilirler. Servis araçlarımızın hepsi son model, klimalı ve güvenli araçlar olup, öğrencilerimiz ders saatinden önce alınmakta, ders saati sonunda evlerine bırakılmaktadırlar. Okula devam eden öğrencilerimiz velilerimizin istekleri doğrultusunda okullarından alınmakta ya da ders saati sonunda okullarına bırakılmaktadırlar.

 

AİLE EĞİTİMİ Velilerimizin: Çocuklarını ve özel durumlarını daha iyi tanımaları, Çocuklarına karşı en doğru tutum ve davranışları sergileyebilmeleri, Çocuklarının eğitimlerine daha aktif olarak destek olmaları, Kendi ve çocuğunun yaşadığı sorunları ve bunlarla başa çıkma yolları, vb. konularda bireysel ve gruplar halinde aile eğitimi görüşmesi ve seminerleri yapılmaktadır.

OKUL GÖRÜŞMELERİ Merkezlerimizde eğitim alan öğrencilerimizin kreş, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise eğitimlerinde devam ettiği okullarla düzenli olarak görüşmeler yapılmaktadır.